Velmi často špatným obutím vznikají různé problémy s nohami: ať to jsou otlaky, puchýře, kuří oka, podélně, příčně plochá noha, anebo daleko horší deformace - vybočený kloub.

Od založení firmy Berkemann roku 1885 se neustále orientujeme na potřebu zákazníků a dle nejnovějších ortopedických a lékařských poznatků je začleňujeme do všech našich výrobků: především proto, aby se naši zákazníci velmi dobře cítili nejen dnes, ale i v budoucnu.
Spousta výrobků je samolepících, můžete je míti stále s sebou v kabelce, či baťohu, na výletech, nevíte, kdy se můžou hodit.

 

HALLUX VALGUS

08440 Hallux Valgus
Denní bandáž upravuje šikmé postavení palce skrz perlonový návlek, který je navlečen na palec, nastavitelná velikost skrz elastickou gumu. Elastická bandáž s pelotou zesiluje účinnost. 
Praní na 30°C bez peloty. 
Obsah: 1 kus

 

08129 Rozpínač prstů z měkké paragumy ke korekci šikmo postaveného palce
Berkemann-rozpínač prstů brání dráždění kůže a tlaku mezi prsty. Po navyknutí zesílí gumová vložka účinek rozpěry. 
Obsah: 2 kusy

 

08130 Rozpínač prstů zabraňuje tření meziprstních prostorů
"Nos" rozpínače musí být nahoře, směřovat do meziprstí. 
Lze prát na 30°C. 
Obsah: 3 kusy

 

08147 Návlek na vybočený kloub
Kloub je usazen do měkkého pěnového perforovaného materiálu a chráněn od bolestivého tlaku obuvi. Rozpínač prstů vložit mezi palec a druhý prst delší stranou nahoru, směrem k meziprstí. 
Obsah: 1 kus

 

08902 Tvrdící pasta - pojidlo na silikonovou hmotu
Neobsahuje cadmium. 
Obsah: 5ml

 

08901 Berkoplast
Touto hmotou se může zhotovovat spousta druhů individuálních protiotlakových ortéz. Berkoplast je ve spojení s tvrdící pastou tvarovatelná, přitom elastická hmota a držící tvar. 
Obsah: 250ml+ 10ml tvrdící pasty

 

 

KLADÍVKOVÉ PRSTY

08152 Polštářek na kladívkové prsty
Měkký pěnový polštářek s elastickým gumovým očkem, nabízí zbavení se otlaku prstního kloubu zvláště při zvýšené citlivosti. Bolestivé místo musí ležet uvnitř otvoru polštářku. Nepoužívat při problémech s prokrvováním prstů. 
Obsah: 2 kusy

 

08134 Návlek z měkkého pěnového materiálu k ochraně koncové části prstů
Lze použít i při zarostlých nebo poraněných nehtech, při plísni nehtů. 
Obsah: 2 kusy

 

08154 Podpěra pod kladívkové prsty
Podprstová řasa k odstranění bolesti na polštářku prstů. Podpěru navléci na prostřední prst, tak aby polštářek ležel pod prsty. Uzší strana má směřovat k vnější straně chodidla 
Obsah: 2 kusy

 

08157 Usměrňovač prstů - Berkemann
Je určen ke korektuře překřížených kladívkových prstů. Gumová očka jsou dle uvážení na jeden nebo dva prsty navlečeny a opatrně až do požadovaného tahu utaženy. V této pozici je nutno gumu pár stehy zafixovat. 
Praní na 30°C 
Obsah: 1 kus

 

08140 Kladívkové prsty-bandáž na noc
Ke korigování překřížených kladívkových prstů. Bandáž je převážně určena pro noční použití, nebo ve velmi široké obuvi. Umělou část položit na nohu, a upenit na prst. Suchý zip položit jemnou stranou směrem k noze a lehkým tlakem upevnit. Při potřebě je plastová část teplem tvarovatelná. 
Obsah: 1 kus

 

 

KUŘÍ OKA, OTLAKY

08010 Kuří oka
Pěnová náplast se používá k uvolnění tlačících míst a na kuří oka. Dobře držící náplast přichytí kroužek na určeném míste. 
Obsah: 6 kusů

 

08087 Berkemann kroužek na kuří oka
Z měkkého filzového materiálu samolepící, chránící proti otlakům v obuvi a odřeninám. 
Obsah: 8 kusů

 

08192 Náplast na otlaky
Náplast tvarovaná do oblouku z pěnového matriálu, 5 mm silná, samolepící. 
Obsah: 9 kusů

 

08110 Berkemann kroužek na ztvrdlou kůži
Z měkkého filcového materiálu, dobře samolepící, chránící proti otlakům v obuvi, na ztvrdlou kůži a odřeninám. 
Obsah: 6 kusů

 

08045 Kloubní ochranná náplast
Z měkkého bavlněného flizu k odlehčení otlačených míst a zabraňující odřeninám. Náplast na citlivé a bolestivé místo položit a přitlačit. 
Obsah: 4 kusy

 

08137 Kroužková pěna
K variabilnímu používání a vypodložení otlačených míst na přední části nohy. Možnost použití: kladívkové prsty, kuří oka, vybočený kloub. 
Obsah: 3 kusy stříhací

 

08330 Křížová bandáž
Lze obdržet v těchto velikostech S, M, L, XL (40-52 cm). Snižuje rozsah tahu upevněním na kotníkové části, součet cm měřených přes nárt a nad kotníkem udává velikosti. 
Prací do 35°C, neždímat

Obsah: 2 kusy

 

08320 Bandáž na sníženou klenbu s pelotou
Lze obdržet v těchto velikostech S, M, L, XL. Velikosti se udávají měřením obvodu nártu. Bandáž pravidelně ve vlažné vodě prát, neždímat a nesušit v blízkosti tepelných zdrojů. 
Obsah: 2 kusy

 

08310 Bandáž na sníženou klenbu
Lze obdržet ve velikostech S, M, L, XL. Velikosti se udávají měřením obvodu nártu. Bandáž pravidelně ve vlažné vodě v ruce vyprat, neždímat a nesušit v blízkosti tepelných zdrojů. 
Obsah:2 kusy

 

08188 Polštářek pod přední část chodidla
Na došlap měkký polštářek zamezuje poškození kůže v oblasti přední části obuvi. Rozlišujte "pravá" a "levá" noha. Menší zaoblení musí ležet pod palcem, větší zaoblení pod malíčkem. Očko nasunout na druhý prst, a poté polštářek lehce posunout směrem k patě. 
Obsah: 2 kusy

 

08360 Příčně plochá noha
Pelota ve tvaru kapky, kůží potažená, samolepící, připevnitelná do obuvi. U snížené klenby příčně ploché nohy přináší značnou úlevu. 
Obsah: 2 kusy

 

08243 Příčně plochá noha - polovložky
Velmi pohodlný polštářek pro namáhanou přední část chodidla. Zamezuje vzniku příčně ploché nohy, zabraňuje bolestem a pálení. Příjemný, prodyšný, kůží potažený polštářek se stará o příjemné prostředí v obuvi. 
Obsah: 1 pár

 

08790 Podélně plochá noha - klínek
Kůží potažený pro upevnění do obuvi, samolepící. Při snížené klenbě přinese cílené uvolnění. 
Obsah: 2 kusy

 

08757 Vkládací vložky
Víceúčelové, odvádí vlhkost, rozloží zatížení, absorbují náraz – až 90% tlumí došlap, podporují prokrvení a zabraňují předčasnou únavu chodidel. Zamezují potížím při dlouhé chůzi nebo stání. 
Jsou vhodné pro všechny druhy obuvi. 
Obsah: 1 pár

 

08756 Podpatěnka pro patní výrůstky (ostruhy)
Tato praktická vyměnitelná podpatěnka odpruží nejen patu, nýbrž odlehčí lýtkovým svalům a podporuje ošetřování zraněných šlach. Odpruží patní náraz přímo na vznikajícím místě a podporují správné prokrvení. Tak zabraňují podpatěnky únavě a potížím při dlouhém stání nebo chůzi. 
Jsou vhodné pro všechny druhy obuvi. 
Obsah: 1 pár

 

08755 Podpatěnky
Víceúčelové, odvádí vlhkost, rozloží zatížení, absorbují náraz, podporují prokrvení a zabraňují předčasnou únavu chodidel. Zamezují potížím při dlouhé chůzi nebo stání. Jsou vhodné pro všechny druhy obuvi. 
Obsah: 1 pár

 

08780 Podpatěnka
Je vkládána při vyvážení kratší nohy, k vyměkčení boty nebo k odlehčení Achillovy šlachy. 
Obsah: 2 kusy

 

08910 Fixace vložek do otevřené obuvi, samolepící
Obsah: 2 kusy

 

08230 Meziprstní hřeben
Pro vyměkčení pod prsty a při podráždění kůže mezi prsty. Výborně se hodí při ošetřování chodidla, pro domácí pedikůru, lakování nehtů. 
Teplota praní 30°C. 
Obsah: 2 kusy

DOPLŇKY PÉČE O CHODIDLO – PŘIROZENĚ PŘIROZENÉ